14 жовтня вся країна відзначила День захисника України. У нашому дошкільному закладі пройшло Свято «Мужності та відваги» на якому вшанували захисників нашої країни. На свято був запрошений військовослужбовець Липовський Олег Леонідович, який із задоволенням розповів малечі про військові будні. Маленькі козачата, вихованці старшої групи «Бджілка» змагались у кмітливості, силі, витривалості. Військовий побажав дітям успіхів та мирного неба.

                                                                        Всеукраїнський День дошкілля

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи.  Виховання наших дітей на початку їхнього шляху – не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.

В нашому дошкільному закладі пройшло свято присвячене Дню дошкілля. Особливу доброту і вдячність вихователям проявили, звичайно діти. Піснями, віршами, танцями вихованці привітали своїх улюблених вихователів. Від адміністрації закладу була винесена подяка всім працівникам. 

27 вересня  на базі Комунального підприємства «Дружківський міський парк культури та відпочинку» відбулося обласне свято присвяченого Всеукраїнський день Дошкілля. В межах даного заходу проведена виставка творчих робіт педагогів «В нову українську школу з цікавого дитсадка».

На виставці вихователь – методист  Мартиненко Анна Василівна  ЗДО№3 «Яблунька»,  представляла свої авторські дидактичні ігри, посібники що виготовлені власноруч, які використовує  в процесі формування життєвих компетенцій дітей дошкільного віку.

За КЗ ЗДО №3 «Яблунька» Миколаївської міської ради закріплена територія:

ДОДАТОК

до рішення виконавчого комітету

Миколаївської міської ради

10.04.2019 № 59

ПЕРЕЛІК

територій обслуговування закладів дошкільної освіти Миколаївської міської ради

Миколаївський заклад «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу

№ 3 «Яблунька» Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької

області

1.Пров. Водопровідний

2.Пров. Прохідний

3.Вул. Святомиколаївська: №1 – №50

4.Вул. Європейська: №1,№3,№5,№7,№9,№11,№13,№15,№17, №19, №21, №2-80, №33,

№35,№ 37, №39, №41, №43, №45;

5.Вул. Січових стрільців: №7 – №30 , №10 – №38, №1, №3, №5, №6

6.Вул. О. Островського: №3, №4, №5, №6

7.Вул. Миколаївська: №1 – №90

8.Вул. Свободи

9.Вул. Козацька

 1. Вул. Грунських
 2. Вул. І. Франко
 3. Вул. 8 Березня
 4. Вул. Шевченка
 5. Вул. Колодія
 6. Провулки: Кар’єрний, Андріївський, Миколаївський, Калиновий, Грунських,

Біляївський, Польовий, Слов’янський.

 1. Вул. Музична: №7
 2. Вул. Миру: №11
 3. Вул. Воїнів-Інтернаціоналістів: №6- №8
 4. Вул. Чкалова
 5. Вул. Будівельників
 6. Вул. Садова
 7. Вул. Вокзальна
 8. Вул. Біляївська
 9. Пров. Будівельників
 10. Пров. Механізаторів
 11. Вул. Приозерна
 12. Вул. Кошуби
 13. Вул. Енергетиків
 14. Вул. Українська
 15. Вул. Новоселівська
 16. Вул. Коцюбинського
 17. Вул. Мічурина
 18. Вул. Молчанова
 19. Пров. Дмитра Багалія

Одним з найважливіших процесів становлення державності будь якої країни є визначення національної символіки, як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор є однією із найголовніших святинь нашого народу.

 23 серпня в нашому закладі були проведені святкові заходи з нагоди Дня Державного Прапору та 28 річниці Незалежності України. З дітьми старшої групи вихователь Мартиненко А.В. провела тематичну ранкову гімнастику «Під прапором України». Діти також виклали прапор із конструктору LEGO. Окрасою свята стали пісні про рідну Україну та флешмоб до Дня Незалежності України «Україна назавжди».

Проводячи такі заходи, педагоги нашого садочка прагнуть виховати маленьких патріотів України, плекають в них почуття до свого народу, до своєї Батьківщини. 

20 серпня 2019р. практичний психолог Рагуцька Олена Петрівна прийняла участь у виставці новаторських практик «Дизайн Нової української школи: рік другий» V серпневого Конгресу освітян Донеччини – 2019. Учасників майстер-класу ознайомили з досвідом використання арт-терапевтичних технологій для зменшення психоемоційної напруги та забезпечення емоційного благополуччя учасників освітнього процесу в умовах реалізації концепції НУШ та їх застосування на практиці.

Літо – найбільш сприятливий період для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку. Широке використання природних чинників: повітря, сонця, води, скорочення навчального навантаження, підвищення рухової активності справляють на дитину суттєвий оздоровчий вплив. Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму. Ранковий прийом дітей вихователі проводять на вулиці. В цей період проводяться бесіди і розмови з підгрупами та окремими дітьми, індивідуальна робота з дітьми, спостереження, дидактичні та рухливі ігри, трудові доручення. Якісна робото трудового колективу в літній період забезпечується використанням можливості інтегрувати завдання екологічного, фізичного виховання в різноманітні форми роботи. 

Літня сторінка в житті наших дітей була насичена яскравими барвами подій та позитивними емоціями. Спільні позитивні емоції дітей сприяли набуттю дружності в колективі позитивних відносин, забезпеченню їх емоційного благополуччя. 

Пісочна терапія

Пісок і вода – найулюбленіші матеріали для ігор і занять дітей. Пісок поглинає «негативну» енергію, «очищає» енергетику дитини, стабілізує її емоційний стан. Пісочна терапія допомагає дитині раннього віку адаптуватися до дошкільного закладу. Вихователь ясельної групи Швець Олена Володимирівна особливу увагу приділяє в своїй роботі пісочній терапії, це допомагає знайти спільну мову вихователю з дітьми і дітям зі своїми однолітками. 

Здоров’я це вершина яку повинен кожен підкорити сам – так говорить східна мудрість. Завдання педагогів підкорити цю вершину.     

Сильним розумом, в сильному тілі можна домогтися будь-яких успіхів, будь-яких висот.

В нашому дошкільному закладі педагоги вирішують цю задачу через фізкультурні заняття, розваги, рухливі ігри, здоров`язберігаючі технології і т.д.. Для занять з фізкультури на повітрі у нас в дошкільному закладі обладнаний спортивний майданчик, який дає змогу вихователям займатись з дітьми, формувати у дітей рухові навички і уміння ходьби, бігу; виховувати у дітей сміливість, упевненість собі.    

05.04.2019  року діти старшої групи «Квітонька» разом з вихователем Тесленко Н.Г. провели театралізовану виставу по казці «Про дівчинку, яка нічого не хотіла робити» для своїх друзів зі старшої групи «Зірочка».

Згідно Закону України «Про освіту» всі педагогічні працівники підлягають атестації. За результатами атестації визначається відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації. На протязі 2018-2019 н.р. у нашому дошкільному закладі атестувалися педагоги: Кутирьова Н.М., Гречка Ю.О., Рагуцька О.П..

В рамках атестації були проведені відкриті заходи.

28.11.2018 р. Кутирьова Надія Миколаївна провела відкрите заняття: «Червона калина під вікном», метою якого було ознайомлення дітей з народними символами українського народу; вчити дітей малювати нетрадиційними методами та виховувати патріотичні почуття. 

27.03.2019 р. практичний психолог Рагуцька Олена Петрівна провела заняття з розвитку емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку.

Мета заняття: сприяти розвитку уваги, уявлень, пам`яті, зв`язного мовлення, дрібної моторик рук; розвивати мовне дихання, ознайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання – мильними бульбашками. 

27.03.2019р. вчитель – логопед Гречка Юлія Олексіївна провела квест – заняття з розвитку зв’язного мовлення «В гості казка завітала».

Мета заняття: закріпити назви і зміст відомих дітям казок. Розвивати вміння уважно слухати питання й відповіді на них. Формувати вміння передавати зміст казок за допомогою мнемо таблиць. Розвивати увагу та пам’ять за допомогою кінеозологічних вправ.  Продовжувати використовувати в корекційній роботі нетрадиційної техніку малювання. 

Також 27.03.2019 р. в нашому закладі було проведено засідання Школи молодого фахівця, на якому педагоги познайомились з досвідом вихователя Тесленко Ніни Георгіївни, яка провела разом  зі своїми вихованцями фізкультурну розвагу «Як козаки по сіль ходили». 

Діти займались на гімнастичній стінці, підтягувались та долали перешкоди на гімнастичній лаві, підлазили під дуги, виконували вправи з м’ячем і т.д., але самим цікавим заняттям були вправи на фітболах та на степах. 

21 січня 2019 року благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів» передали нашому дошкільному закладу благодійну допомогу: комплекти  для раннього розвитку ЕСD. Цей матеріал допоможе вихователям в роботі з дітьми раннього віку. Наш колектив дуже вдячний небайдужим людям, які вже кілька років допомагають нам створити сприятливе розвивальне середовище і організувати необхідну роботу з дітьми.

20.11.2018 р. директор ЗДО №3 Перекрест Валентина Олексіївна провела засідання педагогічної ради №2.

Тема: «Формування якісного рівня  патріотичного виховання дошкільників  засобами інтегрованої освітньої діяльності».

Присутні : 10 педагогів

                                                                                                    Відсутні : 2 педагоги

Форма проведення: експлікація

Порядок денний:


1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради .
                                                       Директор В.О. Перекрест

 

2. Виховання у дітей почуття любові до Батьківщини, поваги до своєї нації, почуття власної гідності .
                                                        Доповідь. Директор В.О. Перекрест

3.  Фольклорні скарби українського народу – шлях до розвитку патріотичного виховання.
                                                        Співдоповідь.  Вчитель-логопед Ю.О. Гречка
4. Вікторина  «Околицями  Миколаївки».
                                                          Практичний психолог. О.П. Рагуцька

5. Робота в групах:

Вправи:

         «Мозковий штурм»;

         «Рушник ефективних форм національно-патріотичного виховання»;

         «Портрет Людини-патріота»;

         «Лист до байдужих».


6.Презентація  «Щедра господиня».
                                        Українські народні страви. Вихователі

 

7. Рішення педради.  

15 листопада в ЗДО №3 "Яблунька" вихователь-методист Мартиненко А.В. провела семінар-практикум: "Пізнавати світ розумом і сердцем".

              Дитинство, дитячий світ – це світ особливий. Щоб мати доступ в цей казковий палац ім`я якому – Дитинство ви повинні перевтілитись, стати в якійсь мірі дитиною. Тільки за цієї умови Вам доступна мудра влада над людиною-дитиною. 

              В своєму виступі , директор ЗДО , наголосила на тому, що педагогічна та батьківська мудрість виховання – духовне надбання дітей.  Серед основних принципів та положень у системі поглядів В.О.Сухомлинського на сутність навчально-виховного процесу є положення про неповторність кожної дитини, та принцип визнання відсутності нездібних дітей.

                Інтерактивний блок провела вихователь-методист Мартиненко А.В. , на протязі якого вихователі розгадували кросворд  «Чи знаємо ми В.О.Сухомлинського?»

          Гра «Розминка»

          Гра «Дайте відповідь  на Чомучкині запитання»

          Гра «Розв’яжіть  ситуацію»

          Гра «Продовжить прислів’я про родинне виховання»

          Гра «Придумайте назву твору»

          Гра «Визначте, які батьки були у героїв казки»          

          Бочка ідей (анкетування)

   

   Дитина – дзеркало сім’ї. Як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері й батька. Завдання сім’ї – дати кожній дитині щастя.